پایگاه اطلاع رسانی سید محمد مهدی طباطبائی: صفحه اصلی
 
 
        
 
منوی اصلی

خوش آمدید
نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

نظر سنجی


نظرتان در مورد نحوه طراحی جدید سایت چیست ؟ضعیف

متوسط

خوب

عالیارسال شده توسط ایلیا
نظر: 626
نظرسنجی قبلی


حجت‌الاسلام طباطبايي در سمينار "بررسي بيداري اسلامي و مبارزه با فتنه‌" در سوريه:
خواندن / ارسال نظرات :0 ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ
 
فتنه جديدی در جوامع اسلامی به ‏نام روشنفكری دينی به ميدان آمده است

خبرگزاري فارس: عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز تهران گفت: بالاترين خطر امروز خطر افراد روشنفكر ديني در جوامع اسلامي آن‌هم افرادي كه اسلام را از مسيحيت و يهود از طريق تفسير گرفته‌اند چرا كه معناي لغات قرآن از لسان اهل بيت گرفته نشد و از افرادي گرفته شد كه خارج از اهل بيت بودند.

به گزارش خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس حجت‌الاسلام و المسلمين سيد "مهدي طباطبايي " در سمينار "بررسي بيداري اسلامي و راهكارهاي مبارزه با فتنه‌هاي مقابل آن " که در سوريه برگزار شد، اظهار داشت: فتنه اي كه در جهان اسلام وجود دارد و بايد نسبت به گسترش آن هشدار داد، فتنه روشنفكران است.

وي ادامه داد: وزرا و هم‌فكران بعضي از رجال سياسي كساني بودند كه انديشه روشنفكري داشتند و هم اكنون سياستمداران را هدايت مي‌كنند و اين مسئله روشنفكري فتنه عظيم است كه اسلام با همه تفاسير بسازد.

اين پژوهشگر مسائل ديني بيان داشت: تفسير طنطاوي، امام فخر رازي، محمد عبده و بعد از آن تفسير قطب همه با رويكرد روشنفكرگرايانه در آن روز مسائلي را مطرح كرده‌اند كه برخي از اصحاب حديث آن روز اين تفاسير را منع كردند و در حال حاضر همان مسائل روشنفكرانه در تمام اين جوامع مطرح و اين روشنفكري فتنه عظيمي براي اصل اسلام است.

حجت‌الاسلام طباطبايي اضافه كرد: جوامع بشري به اين نتيجه رسيدند كه دين را از مردم نمي‌توان جدا كرد حتي در مسيحيت ناچار شدند كه ديني را به وجود آورند كه با همه امور تمدني بسازد و به اين جهت در همه جا اين موضوع رخنه كرد و امام خميني(ره) در اين شرايط مسئله دين و سياست را با هم مطرح كردند.

وي ادامه داد: در حال حاضر جهان بيدار و همه مسلمين هوشيار هستند و اين فتنه عظيم را همه بايد بشناسند و نسبت به آن بصير و آگاه باشند.

نماينده سابق تهران در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: حديث پيامبر صلّي الله عليه و آله و سلّم را نبايد فراموش كرد كه قرآن و عترت از هم جدا نمي‌شوند و بايد بكوشيم ديگران را با خود همراه كنيم نه ما همراه ديگران بشويم و اشتباه بزرگ امروز اين است كه ما براي هم‏رنگي مي‌كوشيم. به عنوان مسلمان متدين شيعي همراه كساني شويم كه روشنفكري را رايج كرده‌اند و بيم مي‌دهم همه بشنوند كه امروز فتنه روشنفكري به ميدان آمده و به اين زودي هم كنار نمي‌رود و بايد در اين مسير با بصيرت در حفظ حريم قرآن تلاش كنيم.

وي عنوان داشت: بالاترين خطر امروز خطر افراد روشنفكر ديني در جوامع اسلامي آن‌هم افرادي كه اسلام را از مسيحيت و يهود از طريق تفسير گرفته‌اند چرا كه معناي لغات قرآن از لسان اهل بيت گرفته نشد و از افرادي گرفته شد كه خارج از اهل بيت بودند و اين زمينه وجود اختلاف در تفسير از قرآن را به وجود آورده است.

منبع : خبرگزاری فارس 14/1/1390

 

ارسال شده توسط : ایلیا در تاریخ : چهارشنبه 24 فروردین 1390 - 19:40:22

 
برو به صفحه       >>  
آنلاین
مهمان: 1, اعضا: 0 ...

بیشترین افراد آنلاین همزمان 26
(اعضا: 0, مهمان: 26) در تاریخ 2 خرداد 20:01

اعضا: 81
جدیدترین عضو: ساحل

عکس برگزيده
alboum/2
دانلود تصویر اندازه300x199


اوقات شرعی


Powered by iliaonline.net ILIA IT Co.